tisdag 2 februari 2010

Buhtle


ne në Kosovë u themi toplija ,receten e kam mare ne
Coolinarika me te vertet shume te mira..

Perbersit :

1/2 kg. mill
1/2 l.q. krip
1 dl. qumsht
1 dl. uje
50 gr. sheqer
1 maje buke (50gr.)
1 ve
2 te verdh te ves
1 kore e limonit ne rende

edhe :

50 - 100
gr. gjalp (margarin ) per lyerje te tepsis
dhe kifleve

filli :

-pestil kumbullash ,nutella apo sipas deshires

-sheqer pluhur

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar